Jakie macie doświadczenia z optymalizacją podatkową

Jakie macie doświadczenia z optymalizacją podatkową

Czy w tym momencie historycznym opłaca się przenosić interesy za granicę, czy to nie do końca dobry pomysł?

Noruhe

Posty: 1

 
Mam regularnie do czynienia z urzędami angielskimi i zupełnie inna kultura. Tam idziesz do urzędnika i on pomaga. Robi to, co powinien, upraszcza procedury, wyjaśnia. Trudno w to uwierzyć. Tam praktycznie nie ma kontroli.

Nikuś23

Posty: 3

 
W UK składki zależą od dochodu. Jak nie masz pieniędzy to nie płacisz. Proste, ale nie u nas.

090913123

Posty: 5

 
W UK urzędnicy nie kontrolują tak intensywnie przedsiębiorców. Dla mnie to był szok kulturowy. Z tego powodu do UK my jeździmy, a nie oni do nas, a to tylko jeden z powodów.

Miluśkooo2

Posty: 2

 
To proste. Lepiej dołączyć do brytyjskiego systemu ubezpieczeń społecznych, a nie do Polskiego. Przecież prognozy mówią i to przekazywane przez agencje rządowe, że emerytura wyniesie zaledwie 20% aktualnej pensji, a przy takiej inflacji to będą grosze. Ten system już u nas nie działa.

aLaryno

Posty: 4

 
Warto pomyśleć o zdalnej pracy, uniezależnionej od fizycznego adresu, bo to naprawdę rozszerza możliwości wyjścia na rynki międzynarodowe. A na globalnym rozwoju można zarobić.

090913123

Posty: 2

 
Przecież zaraz pensja minimalna w Polsce w kwotach brutto-brutto dobije do średniej krajowej netto, więc to generalnie cyrk, co się dzieje w gospodarce. Pracowałem w kilku firmach ostatnio przez kryzys i kilka z nich zarejestrowana za granicą.

Klara323

Posty: 7

 
Opłaca się przenieść, bo nawet emerytura szybciej się nabija i większa kwota wolna. Księgowość zlecasz na abonamencie i masz spokój. Spółki LTD lepiej też wyglądają przy finansowaniu różnych inwestycji.

Aniusiaaa1

Posty: 3

 
Jestem przerażony Nowym Ładem i umawiałem się niedawno na konsultacje z https://www.facebook.com/MalyZusiPodatki/ w sprawie optymalizacji podatkowej. To jest jeden z najpopularniejszych konsultantów. Działają bezpośrednio w UK i nawet dochodzi opcja rejestracji spółki na Malcie. Nie jest to super tani interes, natomiast zwiększa i to znacznie możliwości świadczenia usług. Najważniejsze jest to, że masz adres do korespondencji w standardzie, mnóstwo pomocy przy pozyskiwaniu dofinansowania. Rynek UK dalej dla Polaków otwarty.

namok

Posty: 4

 
Przeniosłam się i mam spokój. Z mężem planujemy przeprowadzkę od nowego roku. Pewnie wyjdzie pół roku w innym kraju, kilka miesięcy w Polsce, w mniejszym mieszkaniu. Nie ma sensu z tym zwlekać. Biznes, jeżeli już to tylko za granicą.

Black_Riot

Posty: 3